Skip to content

Co to jest ITC?

ITC (ang. International Trade Compliance) to kontrola nad obowiązującymi nas przepisami, regulującymi obrót towarami (tzw. kontrola obrotu).
Przepisy dotyczące kontroli obrotu to m.in. ograniczenia nałożone przez poszczególne państwa na fizyczny i niematerialny obrót określonymi towarami, technologią i oprogramowaniem. Może to również dotyczyć świadczenia niektórych usług, związanych z towarami objętymi kontrolą.
W przeważającej mierze kontrolą objęte jest uzbrojenie i produkty podwójnego zastosowania, czyli produkty, które mogą mieć zastosowanie zarówno cywilne jak i wojskowe. Wykaz takich towarów znajduje się na listach kontrolnych obowiązujących w poszczególnych krajach.

ITC w Pratt & Whitney Kalisz

W Pratt & Whitney Kalisz zatrudniamy specjalistów, którzy dbają o pełną zgodność działań spółki z obowiązującymi przepisami prawa. Zespół ds. kontroli obrotu wspiera także pozostałych pracowników w przestrzeganiu tych zasad.

Nasze systemy i zasady działania kontroli budujemy przejrzyście, opierając je na 4 podstawowych pytaniach:

Z jakimi produktami/usługami mamy do czynienia?
Kto może mieć do nich dostęp?
Czy potrzebujemy zezwolenia i czy zostało ono wydane?
Czy dokonano odpowiedniego odnotowania/zaewidencjonowania?

Utrzymanie zgodności z obowiązującymi przepisami wspieramy m.in. poprzez Wewnętrzny System Kontroli. System podlega cyklicznym audytom, które są przeprowadzane przez certyfikowane jednostki.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.